İŞARET DİLİ - Burak BALOĞLU

2.500,00 TL 1.500,00 TL

İşaret Dili Kursu

İşaret dili eğitimi; Kamu kuruluşu ya da özel şirketler içerisindeki ilgili birimlerde çalışmak isteyenler başta olmak üzere, hayatın her alanında yüksek standartlı ve eşit şartlarda yaşama hakkı bulunan işitme engelli kişilerle etkili iletişim kurmak isteyen herkesin katılabileceği bir kurstur.

işaret dili eğitimi, iki seviye olarak verilmektedir. Birinci seviye olan temel eğitim sertifikasını okur-yazar olan herkes alabilirken, ikinci seviye olan öğretici ve tercümanlık sertifikasını en az ön lisans mezunu olan kişiler alabilmektedir. Bunun yanı sıra bu eğitimi alan herkes eğitimin birçok yararına tanıklık etmektedir. Örneğin; jest ve mimik kullanımı öğrenmek bu eğitimin en büyük yararlarından biridir. Bu kursla birlikte edinmeniz gereken başka bilgiler için, beceri ve dil gelişimi için Diksiyon ve Etkili Konuşma Eğitimi’ne de göz atabilirsiniz.

Eğitim sonunda katılımcılar; halk eğitim merkezlerinde, özel eğitim merkezlerinde eğitmen olarak, noter ve benzeri kurumlarda yeminli tercüman olarak, adli davalarda bilirkişi olarak veya dernek, kurum, kuruluş, kanal ve projeler bünyesinde İşaret Dili Tercümanı olarak çalışma hakkına sahip olmaktadır. Aynı zamanda istenen niteliklere uygun oldukları takdirde bu bireyler, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kapsamında yapılan sınavlara katılıp başarılı olmalarının ardında kamuda da hizmet verme şansını yakalayabilmektedir.

Eğitim boyunca katılımcılara, eğitmen tarafından titizlikle hazırlanmış video ders anlatımları, PDF kaynaklar ve ilgili dokümanlar ile sınırsız tekrar şansı da sunulmaktadır. 2 ay sürecek bu eğitimin sonunda tüm katılımcılara uygulanacak bir Bitirme Sınavı bulunmaktadır.