MONTESSORİ EĞİTİMİ

900,00 TL 850,00 TL

Montessori Kursu

Montessori Eğitimi oldukça özgür bir öğrenme sürecine sahiptir. Bu eğitimle birlikte çocuklara direkt talimatlar verilmemekte, bunun aksine sadece doğru yönlendirilen çocukların kendi kararlarını vermeleri üzerinde durulmaktadır. Bu modelde rol oynayan eğitmenler de çocuklara yalnızca rehberlik eden bir yol arkadaşı olup, minimum müdahale ile kendi kişiliklerini oluşturmalarına katkı sağlamaktadır. Yapboz, tangram, kule, ahşap oyun setleri gibi materyalleri bulunan bu eğitim metodunun en keyifli yanı sıra tüm eğitim sürecinin oyunlar ile süslenmiş olmasıdır. 

Çocuklar yemek ve temizlik yapmayı, kişisel bakımlarını gerçekleştirmeyi, genel kültürlerini arttırmayı, araştırma yöntemlerini, dil bilgisini, etkili iletişim kurmayı, kendi ayakları üzerlerinde durmayı ve sorumluluk almayı tüm bu oyunlarla öğrenmektedir. Bu eğitimin çocuklar üzerindeki etkisi saymakla bitmez. Eğitimin çocuğa kazandıracağı yeterlilikler ve daha fazlası için bu eğitimin parçası olabilir, farklı bakış açısı kazanmayı ve kazandırmayı sağlayabilirsiniz.

Bugün dünyanın her yerinde karşımıza çıkan ve çocuk gelişime gerçekten doğru bir pencereden bakmayı sağlayan Montessori Eğitimi, kişilere yepyeni bir istihdam alanının kapılarını da açmaktadır. Eğitimin sonunda başarılı olan ve sertifika almaya hak kazanan kişiler, Montessori Uzmanı unvanı ile Montessori anaokullarında, rehabilitasyon ve çocuk gelişim merkezlerinde, Montessori felsefesi ile hizmet veren kurumlarda veya özel okullarda çalışabilmekte ve hatta kendi okullarını açabilmektedir. 

Merak ettiğiniz ve aklınıza takılan her bir soru için bizimle hızlıca iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca uzaktan eğitimin sunduğu birbirinden çeşitli birden çok eğitime dahil olabilirsiniz. Çocuk Bakımı ve Gelişimi ve İnsan Kaynakları kurslarına da göz atabilirsiniz.